گزارش تور تفریحی آموزشی فن بیان و سخنرانی

0

در مسیر کار و تلاش و کوشش و در این وحله از زمان که همه بدنبال کسب معاش خود هستند نیاز به تفریح لازمه ی اسایش و آرامش بشر است حتی می توان آموزش ها را نیز از این طریق پیگیری کرد حتی می توان فنون زندگی را هم آموخت .یکی از این مهارت ها مهارت فن بیان و سخنرانی است .

ماهم فرصت را مغتنم شمرده یک تور سه روزه ترتیب داده تا دوستانی که علاقه مند به تفریح و آموزش هستند را به فیض اکمل برسانیم از این رو با همکاری دوست عزیزم و استاد ارجمند جناب آقای روح الله آقالر عزیز برگزار نمودیم.ما این تور را از شهرستان سمیرم از توابع استان اصفهان ترتیب دادیم .

این تور در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان سامان در حاشیه ی رودخانه ی زاینده رود برگزار گردید . ابتدا ما این دوستان را به پل زمانخان بردیم که از هیبت این رودخانه و پل تاریخی به وجد آمده بودند.این پل تاریخی در حدود فاصله ی سی کیلومتری از مرکز استان قرار دارد.پلی زیبا که توسط ترکان قشقایی بر روی رودخانه ساخته شده است .

این پل توسط زمانخان ریس قوم قشقایی ایل بیگی در زمان صفویه ساخته شد، شاهکاری بینظیر که بعد از گذشت قرن ها هنوز پابرجا بوده و هرساله هزارن نفر از سراسر ایران و کشورهای دیگر به دیدن این منطقه ی بسیار زیبا می آیند . این منطقه دارای آب و هوای بسیار عالی بوده و پر از جنگل های میوه و چنار است که منظریه زیبای این منطقه را بسیار زیبا تر می کنند.

بعد از بازدید شرکت کنندگان این تور از این پل تاریخی و زیبا و لذت بردن از آن و گرفتن عکس های یادگاری مسیر خود را به سوی بالا دست رودخانه ادامه دادیم و بعد از گذر از روستای بسیار زیبای چم خلیفه و امام زاده بابا پیر احمد و مسیر جنگلی بسیار زیبا که کم از جاده های شمال ندارد به روستای زیبای دشتی رسیدیم و راه خود را ادامه داده به روستای هوره قطب صادرات بادام مامایی رسیدیم .

از پلی که روی رودخانه بود عبور کرده به وجد آمدن شرکت کنندگان در تور آموزشی فن بیان و سخنرانی را می توانستیم از چشمشمانشان خواند و شادی وصف ناپذیری که آن لحظه داشتند قابل ستایش بود.در جاده یپر پیچ و خم حاشیه ی زاینده رود راه خود را به سمت روستای تاریخی یاسه چه ادامه دادیم که بعد از بیست دقیقه بعد از پل به آنجا رسیدیم.

ما در روستای یاسه چاه به کمپ گردشگری دهکده ی قشقایی رفته رستوران سنتی و بسیار زیبا و محیطی امن و آرام و بسیار زیبا که حقیقتا چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند دوستان شرکت کننده در این  تور آموزشی (فن بیان و سخنرانی) استراحت کرده ناهار خود را خوردند.از آنجا به خانه ی بسیار قدیمی و بسیار سنتی آقا گلی پیاده حرکت کرده بعد از گذر از دالان های تو در تو و زیبا به خانه ی مورد نظر رسیدیم .

این خانه ی بسیار قدیمی دارای دوطبقه و در پایین دارای چندین حجره محصور شده با کاهگل که بوی قدیمی بودن را می داد و در گوشه یسمت راست آن یک دالان بسیار خنک تو در توی دیگر وجود داشت که می توانستیم از گرما به آنجا پناه ببریم.استراحتی یک ساعته انجام دادیم .

بعد از یک ساعت شرکت کنندگان در تور آموزشی فن بیان و سخنرانی سر کلاس رضایت از زندگی که توسط بنده اجرا گردید همراه باشادی و نشاط و محیطی صمیمی برگزار گردید بعد از حدود یک ساعت کلاس بنده به اتمام رسید و نوبت قایق سواری بر روی رودخانه رسید.

همه با شور هیجان آماده قایق سواری و رفتینگ گردیدن. لیدر رفتینگ توضیحات لازم را به بچه ها داده و آماده یقایق سواری و شنا در رودخانه شدیم همه سوار شده و من و آقای پیر علی مسئول کمپ در جلوی قایق نشسته شروع به حرکت کردیم.کمی جلوتر من و تعدادی از بچه ها از قایق پیاده شده شروع به شنا در رودخانه ای زیبا با تلولو قطره های آب و شفافیت وصف ناپذیر شروع به شنا کردیم وزاینده رود از کوهرنگ سرچشمه گرفته وآب کوهرنگ و از آب شدن برف به وجود آمده است و شنا در اب بسیار سرد این رودخانه جانی دباره به انسان می دهد.

بعد ازشنا باز سوار قایق شده از قسمت های خروشان و هیجان انگیز رودخانه عبور کرده به پایان مسیر رفتینگ رسیدیم و یک چای داغ بعد از شنا بسیار چسبید کمی استراحت در انتهای مسیر رفتینگ در باغ گردشگری تاراز بسیار جالب به نظر می رسید.

بعد از رفتینگ هیجان انگیز سوار وانت هایی شده به سمت روستای یاسه چاه  و به سمت اقامتگاه به حرکت درآمدیم. و بعد از تفریح بسیار عالی عده ای از بچه ها به حمام رفته و استراحتکی کردند بعد از تفریح به سراغ کلاس فن بیان رفته و شروع به آموزش دوستان نمودیم . تمرین هایی را برای افزایش قدرت کلام و رسایی صدا به آنها دادیم.

حدود ساعت ده شب بود که به سراغ شام رفته و در کمپ دهکده ی قشقایی مستقر شدیم که شام به همراه موسقی زنده حال و هوایی دیگر داشت و آهنگ زیبای آن در فضا طنین انداز شده و همگان را بوجد آورده بود آهنگ هیی محلی از جنس ایل قشقایی و ایل بختیاری که حقیقتا دلنواز بود و تجربه ی جالبی ار به وجود اورده بود.

بعد از شام با بچه های شرکت کننده در تور آموزشی (فن بیان و سخنرانی ) شروع به بازی اسم فامیل کرده و برای طنز از اسامی بسیار خنده دار استفاده کردیم و بیشتر با بچه ها الفت گرفتیم. شبی بیاد ماندنی به پایان رسید و صبح روز بعد ساعت ۶ صبح بعد از نماز با آقای آقالر در هوای گرگ و میش به سمت رودخانه روانه شده در خنکای بی بدیل زاینده رود غرق شده بودیم .هوایی بسیار عالی طراوتی غیر قابل وصف جان گرفتن طبیعت و صدای گنجشک ها که نمی توان حس و حال بسیار عالی آن را به قلم آورد .

بچه ها را بیدار کرده و به صرف صبحانه روانه شدیم صبحانه ای با تخم مرغ محلی پنیر محلی و نان تازه پخت خانگی همه و همه انسان را به ایام قدیم و روستایی می برد به شما توصیه می کنم اگر به استان ما سفر کردید حتما از این کمپ دیدن کرده شبی را در اینجا سپری کنید.

بعد از صبحانه بچه ها جمع شده ادامه ی آموزش های فن بیان به آنها داده شد و همه با جان و دل گوش فرا داده و بعد از دوساعت آموزش همگی سوار اتوبوس گشته به سمت روستای بابا حیدر از توابع شهرستان فارسان و بختیاری نشین روانه شدیم. تا روزی عالی دیگری را رقم بزنیم.

بعد از یک ساعت حرکت در جاده به فارسان رسیده و به تفرجگاه پیر غار رسیدیم جایی بسیار زیبا در دل کوه های زاگرس که چشمه های بسیار پر اب از زیر تخته سنگ ها جاری می شود که در این قسمت کتیبه هایی از زمان مشروطه بر دل کوه منقوش گردیده و غاری کنار آن قرار دارد که تا بالای کوه می رود و راه دارد.

بعد از دوساعت به روستای بابا حیدر در مسیر شهر کوهرنگ شهر برف و یخ و آبشار روانه گشتیم. بعد از پانزده دقیقه به آنجا رسیدیم .جایی با لباس های فاخر بختیاری جایی در دل زاگرس و چشم اندازی زیبا پر از درختان سرو و چنار و درختان میوه و محیطی آرام و بسیار بزرگ.

بعد از ناهار به شرکت کنندگان تور آموزشی(فن بیان و سخنرانی) اعتمادبنفس خلاق را آموزش دادیم . زیرا یکی از لازمه های سخنرانی و فن بیان اعتماد بنفس هم هست .کلاس را به پایان رسانده دوستان مشغول استراحت شده و عده ای هم مثل بنده شروع به عکس گرفتن با لباس های محلی نمودیم.

بعد از استراحت و صرف شام آموزش های فن بیان و سخنرانی را ادامه دادیم و در حین آموزش بچه ها نیز تمرین می کردند.بعد از پایان آموزش ها در روز دوم صبح روز سوم بعد از صرف صبحانه  به ادامه ی آموزش ها پرداختیم .و بعد زا اتمام آموزشها به سمت شهرکرد حرکت کرده ناهار را در شهرکرد خورده و به پارک ملت رفتیم پارکی بسیار زیبا در شمال شهر و شرکت کنندگان شروع به تمرین سه دقیقه ای سخنرانی کردند.

پیشرفت ها قابل توجه بود و نتیجه ی حاصله و رضایت شرکت کنندگان در این تور بسیار بالا بود و توری خاطره انگیز که در یادها خواهد ماند و تجربه ای جالب برای همه ی ما بوجود آمد . شما هم می توانید برای شرکت در این نوع تورها با ما تماس گرفته و از تجربه ی آموزش و تفریح لذت برده و شادی و نشاط  را به زندگی خود جاری سازید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.