چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم

0

فن بیان

با سلام من مجتبی مرادی هستم . توی این مقاله قصد دارم در مورد فن بیان و اینکه چطوری می تونیم بهتر صحبت کنیم و توی زندگی مون ازش استفاده کنیم بپردازم . من قصد دارم در مورد تمریناتی صحبت کنم که بسیار ساده و راحت و در عین حال بسیار کاربردی هستن پس با ما همراه باشید.
اول ازهر چیز خدارو شاکرم که این فرصت رو در اختیار من قرار داد تا بتونم در خدمت شما عزیزان باشم و بتونم این مقاله را براتون بنویسم و به شما تبریک میگم بخاطر اینکه وقت خودتون را گذاشتین تا این مقاله رو بخونین و جهت رشد و پیشرفت خودتون گام بزرگی بردارید.

چطور فن بیان خوبی داشته باشیم

همونطور که می دونید خوب صحبت کردن و فن بیان خوب  داشتن درست فهموندن می تونه توی زندگی ما تاثیرات خیلی خیلی بزرگی بزاره که هرکدوم از ما که بتونه از این تکنیک ها درست استفاده کنه قعا به موفقیت هایی میرسه و توی جامعه دارای احترام  وارزش بالایی میشه دیگران کار مارا راحتر پیش میبرن و در کل زندگی شکل جدیدی به خودش می گیره.

انسان باهوش و دانا همیشه دونبال یادگیریه و حتی انسان میتونه از آدماهای دیوانه چیزهای خیلی خوبی یاد بگیره بستگی به نگرش و باور ما داره. انسانهای موفق همیشه در حال یادگیری هستند و سعی می کنن این عادت را ادامه بدن تا به مقصود خودشون برسن.

شاید براتون پیش اومده باشه که وقتی می خواید صحبت کنید  و فن بیان خوبی نداشته باشین مخصوصا توی ی جای مهم دچار استرس شده باشین و نتونسته باشید حرفتون رو بزنید که بعد از اون اعتماد بنفس شما پایین اومده باش که این اتفاق برای اکثر ماها افتاده و یا اینکه از استرس جوری حرف زدیم که طرف مقابلمون حرفای ما رو باور نکرده .

راه حل های قدرتند شدن فن بیان

راه حلهای خیلی ساده ای برای این قضیه وجود داره که ما قراره به اونها بپردازیم . واین را باید بدونید که امکان داره سادگی این موضوع شما را گول بزنه و شما انجامش ندین اما توصیه می کنم به مدت حتی یک ماه مداوم انجام بدین و نتیجه رو ببینید که این حرف من در بدترین حالت خودش هست پس لطفا انجام بدید تا نتیجه ی دلخواهتون را بگیرید.

برخی از افراد نا خواسته خیلی آهسته و یواش صحبت می کنند که آدم متوجه حرف اونها نمیشه .چند وقت پیش با اتوبوس در حال رفتن به اصفهان از شهرکرد بودم که مجبور شدم جایم را به خانمی بدهم و در صندلی جلو پیش راننده بشینم راننده وقتی صحبت می کرد واقعا نمیشنیدم که چی داره میگه و این منو خیلی اذیت میکرد. بنده یخدا تا اصفهان صحبت کرد ومن حتی یک کلمه از حرفاش را متوجه نشدم که قطعا شما هم با چنین افرادی برخورد کردید که حرص شما را دربیارن.

من برای اینکه اگه کسی این مشکل را داره حل بکنم تمریناتی را سر کارگاه ها و سمینارهام  ارائه میدم که بعد از یک هفته تمرین نتیجه ی اونها قابل لمس هست که در ادامه به اونها خواهیم پرداخت.

اولین تمرین تمرین خودکار هست که به شرکت کننده ها یاد میدم چطوری عضلات فک و دهان خودشون را تقویت کنند که این تمرین به این صورت هستش که یک خودکار بر میدارید و بین دندونای خودتون قرار می دید و شروع به خوندن یک کتاب می کنید که یک قسمت از فیلم کارگاه فن بیان هست لطفا این فیلم رو ببینید.

 

 

 

آیینه

یکی دیگه از تکنیک هایی که وجود داره این هست که شما برید جلوی آیینه و جلوی آیینه صحبت بکنید و هرروز این کار را انجام بدید تا بتونید از زبان بدنتون برای ایجاد ارتباط بهتر استفاده بکنید که تاثیر کلام شما رو چندین برابر می کنه.

 

صدای فن بیان

شاید شما هم جزء اون افرادی باشید که از صدای خودتون خوشتون نمیاد و هر وقت صدای خودتون را می شنوید حالتون بد میشه ؟

ی خبر براتون دارم فقط شما نیستید که اینطوری هستین همه دچار همین مشگل هستند پس نگران نباشید و ی دلیل علمی وجود داره که این اتفاق می افته و اون این هست که شما وقتی صحبت می کنید صداهارو اونطور که باید نمیشنوید و این صداها از استخوانهای سر و مغز عبور میکنه و صدای شما متفاوت تر از اون چیزی هست که می شنوید اما به مرورو زمان بهش عادت می کنید و به جایی می رسید که عاشق صدای خودتون می شید.

کتاب فن بیان

یکی دیگه از تکنیک هایی که می تونه به شما کمک کنه این هستش که یک کتاب بردارید و با صدای بلند نزدیک به داد زدن بخونید و هر روز این تمرین ها را انجام بدین که می تونه ظرف مدت یک ماه فن بیان شما را بسیار عالی بکنه .

خجالت و  تاثیر آن بر فن بیان

اما یه سری دلایلی وجود داره که مانع این میشه فن بیان خوبی نداشته باشیم و اعتماد بنفس ما رو بیاره پایین که یکی از اون ها می تونه خجالت کشیدن باشه که بعد از اون اعتماد بنفس مارا پایین بیاره که وقتی اونها رو بشناسیم می تونیم روشون کار کنیم و اعتماد بنفس خودمون را بالا ببریم.

یکی از دلایل خجالت کشیدن این هستش که می ترسیم از ما انتقاد کنن و مارو زیر سوءال ببرن که متاسفانه توی جامعه ی ما این امر کاملا مشهوده و طرز ارتباط درست و صحبت کردن درست را به ما یاد ندادن و ما می خوایم کمک کنیم که ایرانمون بهتر از قبل باش و سهم کوچیکی از این امر را هم ما انجام بدیم با یادگرفتن فنون جدید و به کار بستن اونها.

یکی دیگه از دلایلی که باعث میشه ما خجالت بکشیم تاریخچه ی فرهنگی ماست که به ما گفتن مثلا چه معنی داره بچه روی حرف بزرگترش حرف بزنه و یا اینکه بچه ای که سر به زیر باش بچه ی خوبیه اما جدا از احترامی که باید قائل بود پر وبال ندادن و محدود کردن ما ها از قدیم الایام باعث شد که خیلی ها نتونن اونطور که باید وارد اجتماع بشن و این امر باعث شد روی حتی آموزش و پرورش ماهم تاثیر گذار باشه.

یکی دیگه از دلایلی که وجود داره ترس از مسخره شدن هست که مبادا ی حرفی بزنم یا کاری بکنم که دیگران منو مسخره بکنن و یک حریم امن واسه ی خودمون درست کردیم که هر بار خواستیم ی کاری انجام بدیم یا حرفی بزنیم خودمون را محدود کردیم که همه ی این عوامل و عواملی بیش از این چیزایی که توی این مقاله نوشتم باعث شدن ما خجالتی و کم رو بشیم و درنهایت اعتماد بنفس خودمون را از دست دادیم.

اما با کارهایی که گفتم و اینکه بتونیم خودمون را با اعتماد بنفس تر نشون بدیم می تونه تاثیر گذار باشه حالا چطوری طرز لباس پوشیدن ما توی نگاه اول خیلی تاثیر گذار هستش که ظاهر آراسته مردمو به خودش جلب می کنه و یکی دیگه اینکه بتونیم صدای خوبی رو داشته باشیم منظورم صدای خاصی نیست منظورم اینه که بتونیم خوب صحبت بکنیم .و همچنین شما عزیزان می تونید محصول اعتماد بنفس و رفع خجولی را با قیمت فوق العاده کم خریداری کنید و از اون درجهت رشد و پیشرفت خودتون استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.