چگونه شاد باشیم

0

سلام ودورد بر شما دوستان موفق و ثروتمندم . در این مقاله قصد دارم در مورد شادی و اینکه چطوری می تونیم شاد باشیم بپردازیم و راه حل هایی را ارائه بدیم که بتونید زودتر احساس شادی بکنید و شرایط و اتفاقاتی رو به سمت خودتون جذب کنید و زندگی سراسر موفقیت را تجربه کنید. این مقاله که قسمتی از کتاب صندوقچه ای از طلا هست را در اختیار شما عزیزان می گذارم.

 

 

 

بسیاری بر این باورند که تابه موفقیت نرسند شاد نخواهند شد و شادی را یک امر بیرونی تلقی می‌کنند و فکر می‌کنند حتماً باید یک اتفاقی بیافتد تا شاد شوند و شدی را یک مسئله‌ی بی‌اهمیت جلوه می‌دهند . اما داستان جور دیگری است .تا انسانی شاد نباشد به  خواسته‌اش و به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد .
شادی و نشاط از مهم‌ترین قوانین کائنات است که انسان می‌تواند به‌وسیله‌ی آن به خواسته‌اش برسد . زیرا شاد بودن احساس انسان را بهبود بخشیده و ارتعاشی که به کائنات می‌فرستد فرکانس و تکانش شادی است و کائنات بیشتر از آن را به انسان می‌دهد و این زنجیره ادامه دارد تا فرکانس و ارتعاش دیگری به کائنات داده شود .
انسان می‌تواند باکارهای بسیاری باعث شادی و نشاط خود شود که در ادامه به انحا خواهیم پرداخت.
اگر انسان هرروز صبح ۱۵ دقیقه ورزش کند شادابی او روزافزون و نشاط مضاعفی خواهد داشت . و حتی می‌تواند باروزی پنج دقیقه به این مهم دست پیدا کند و به کمک ورزش پیلاتس که یک ورزش بسیار آسان و کاملاً هوازی و نشاط‌آور است استفاده کرد . به این صورت است که بادم و بازدم‌های عمیق و با اصولی خاص در کمترین زمان ممکن به نشاط برسیم.
روش دیگر برای شاد بودن گوش دادن به آهنگ‌های شاد و محتوای مثبت است که بسیار تأثیرگذار است .و البته باید مراقب آهنگ‌ها با محتوای منفی بود زیرا آهنگ از آن دسته ابزاری است که در سریع‌ترین زمان ممکن روی ذهن ناخودآگاه تأثیر می‌گذارد .
راه دیگر شادی و نشاط رفتن به طبیعت است زیرا آرامش و حس سرزندگی را به انسان هدیه می‌دهد .صدای پرندگان ،صدای آبشارها ،نسیمی که از روی چمنزار می گذرد و به صورت ما می خورد می تواند احساس شادی و نشاط و آرامش را برای ما به ارمغان بیاورد.

قرآن و شادی

در قران آیه‌هایی مثل آیه۶۲ سوره‌ی بقره وجود دارد که می‌گوید مسلمان یهودی مسیحی و هرکسی که به خدا ایمان داشته باشد و عمل صالح انجام دهند نه می‌ترسند و نه غمگین می‌شوند.
آیه‌ی دیگری وجود دارد که خدا به پیامبر می‌فرماید به خاطر اینکه کافران هدایت نمی‌شوند غمگین و ناراحت نباشد . زیرا ما انسان هستیم نمی‌توان گفت اصلاً ما نباید غمگین بشویم . مهم این است که ما در فرکانس غم باقی نمانیم .
اگر شادباشیم می‌توانیم موفق باشیم زیرا فرکانس ما و احساس ما عالی هست وقتی این احساس ادامه پیدا می‌کند و به کائنات اعلام می‌کنید که از شادی بیشتر می‌خواهید . ولی وقتی ناراحت و غمگین هستید به کائنات می‌گویید از آن بیشتر می‌خواهید وتا زمانی ادامه پیدا می‌کند که باعث افسردگی انسان می‌شود.
افسردگی یک‌دفعه به وجود نمی‌آید بلکه وقتی روی فرکانس غم قرار دارید احساستان بد است و باعث به وجود آمدن اتفاقات بد می‌شود وقتی اتفاق بدی افتاد اگر احساس شما بدتر شد باز به کائنات می‌گویید از این بیشتر می‌خواهید و کائنات به آن پاسخ می‌دهد و زنجیروار این اتفاقات می‌افتد تا زمانی که فرد دچار افسردگی می‌شود .
هرچی سنگه جلوی پای لنگه
در داستان حضرت یوسف می‌بینیم که حضرت یعقوب به برادران او وقتی می‌خواهند بادر خود را به گردش ببرد به آنها می‌گوید من می‌ترسم که گرگ یوسف را بخورد و بعد می‌بینیم که دقیقاً همان حرف‌ها را به پدرشان می‌زنند و این ترس باعث جدایی و غم و غصه‌ی حضرت یعقوب و کور شدنش شد .
آیه‌های بسیاری وجود دارد که می گوید دوستان خدا و اولیای خدا نه می‌ترسند و نه غمگین می‌شوند . وقتی کمی فکر می‌کنیم می‌بینیم که چیز دیگری به ما یاد داده‌اند و خلاف آنچه در قران است را به ما آموزش داده‌اند .
قانون جذب هم دقیقاً همین قانون را می‌گوید هرچه شادتر باشیم هرچه احساس ما خوب‌تر باشد و از قوانین الهی پیروی کنیم اتفاقات بهتری برای ما اتفاق می‌افتد و در شرایطی قرار می‌گیریم که اتفاقات افرادی سر راه ما قرار می‌گیرند که ما را در مسیر موفقیت یاری خواهند کرد .
ما باید یک لیست از چیزهایی مثبت خوشحال‌کننده را بنویسیم و هرگاه افکار منفی ناراحتی و غم و غصه به سراغ ما آمد به آنها نگاهی بیندازیم و سعی کنیم فرکانسمان را بالا برده تا هرلحظه شادی را تجربه کنیم زیرا طبق قانون کائنات به فرکانس‌های ارسالی ما پاسخ می‌دهد.
بسیاری فکر می‌کنند یک عامل بیرونی باید باشد تا آنها احساس شادی کنند مانند پول، موقعیت ،اجتماعی ،شغل ،مواد مخدر ،مشروبات الکلی و… که شادی و سرخشی زودگذر دارند درحالی‌که شادی یک امر کاملاً درونی است و پایدار است و در یک صورت از آن کاسته می‌شود آن‌هم فرکانس‌های منفی ارسالی هستند که ما به کائنات می‌دهیم . وقتی روی خودکار می‌کنیم ذره‌ذره رشد می‌کنیم و شادتر و موفق‌تر می‌شویم اما برعکس آن‌هم صادق است وقتی روی خودکار نمی‌کنیم کم‌کم به سمت منفی‌ها خواهیم رفت و این روند تا زمانی ادامه خواهد داشت که ما تمرکزمان روی هرکدام از موارد بالا گذاشته باشیم.
ما تماماً مسئول تمام اتفاقات شرایط افرادی هستیم که در زندگی‌مان اتفاق می‌افتند حتی رفتاری که دیگران با ما دارند و برخوردی که با ما می‌کنند .

شادی یک امر درونی  است نه یک عامل بیرونی

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.