چگونه ثروتمند شویم

1

 

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

آیا به این فکر کرده اید که چگونه می توانید به ثروت و موفقیت برسید؟
آیا بدونبال راه حلهایی برای آن بوده اید؟
چرا اکثر افراد تصور صحیحی از ثروت ندارند؟
چرا بسیاری بدونبال ثروت هستند ولی به آن نمی رسند؟
من مجتبی مرادی قصد دارم در این مقاله  به این عوامل بپردازم  و همچنین راه ثروتمند شدن را به شما یاد دهم.پس با ما همراه باشید. 

ثروتمند کیست؟

ابتدا باید بدانیم به چه کسی ثروتمند می گویند زیرا فرد ثروتمند حقیقی باآن چیزی که مردم فکر می کنند بسیار متفاوت است.ثروتمند به کسی گفته می شود که دارای سلامت روح و جسم و دارای پول و سرمایه ی فراوان باشد اما بسیاری هرکسی را که صرفا فقط پول داشته باشد را ثروتمند می نامند که بعضا دو خصلت دیگری که باید با پول همراه باشد را ندارند.و به همین خاطر است که بسیاری از این موضوع سوءاستفاده کرده و بسیاری از مردم را گمراه می کنند و “چگونه ثروتمند شدن ” افراد را هم زیر سوال می برند.
خداوند تمام نعمتها و تمام امکانات موجود در جهان و کائنات را در اختیار انسان قرار داد تا انسان بتواند خود را به تکامل و رشد برساند.خداوند تمام امکانات و شرایط را فراهم ساخته است و این بشر است که با انتخاب ها و باورهای خود مسیر زندگی خود را میسازد و به حرکت خود در مسیر زندگی ادامه می دهد.

نگرش فقر و ثروت

ابتدا بهتر است طرز تفکری را که باعث می شود افراد ثروتمند نشوند را مورد بررسی قرار دهیم زیرا آگاهی از برخی رفتار و طرز فکرها ما را به تحقیق وادار می سازد تا ما مسیر خود را پیدا کنیم و بفهمیم لزوما این افکار باعث رشد ما نمی شوند بلکه ما را از خواسته ها و ثروتمند شدن دور می سازد.
نگرش فقر می گوید: پول بد است و انسان را از یاد خدا قافل می سازد و در مورد چگونه ثروتمند شدن افراد نظر سوء دارد و می گوید که پول چرک کف دست است پول انسان را بدبخت می کند و آرامش انسان را خواهد گرفت .
افرادی که نگرش فقر دارند اصولا برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود تلاشی نمی کنند و یا اگر تلاشی هم انجام میدهند به جای نمی رسند .آنها هرروز وقت زیادی از خود را با دیدن تلوزیون و یا صفحات مجازی می گذرانند و هرروز این کارهای تکراری را انجام می دهند.آنها وقتی افراد ثروتمندی را می بینند می گویند یا خودشان دزد بوده اند یا پدرانشان و یا ارث کلانی به آنها رسیده است.شاید فکر کنید آنها درست می گویند.
فرض کنید به یک آدمی که تا به حال بیشتر از یک میلیون پول ندیده و یا ده میلیون ندیده به یک باره مبلغ بسیار فراوانی بدهند مثلا دومیلیارد چه اتفاقی می افتد؟ویا در قرعه کشی برنده بشود؟ بسیار جالب است بدانید که این افراد به پایان سال نرسیده فقیر تر از قبل می شوند پس لزوما پول به تنهایی باعث موفقیت و ثروت افراد نمی شود پس باید بدونبال دلیل دیگری بود .

باورها

شنیده اید که می گویند اگر به سنگ هم اعتقاد و باور داشته باشید برایتان معجزه می کند؟ابتدا بیایید ببینیم که باور چیست و از کجاآمده و کارکرد آن چگونه است؟
باور یک فکری است که برایمان بسیار تکرار شده است و یا یک اتفاق را چنیدن بار تجربه کرده ایم . بیشتر باورهای مخرب را خانواده ،دوستان، مدرسه و رسانه ها برایمان ساخته اند .باورها ذهن ما را برنامه ریزی می کنند که ما باتوجه به این باورها تصمیماتی میگیریم و یا رفتاری از ما سر میزند.
وقتی کسی باور محدود نسبت به موفقیت و ثروت و پول داشته باشد از همان جنس باورهایش برایش اتفاق می افتد و جهان سعی میکند که باور و فکر اورا به او ثابت نماید و وقتی فردی نسبت به پول و ثروت فکر منفی داشته باشد و بگوید که پول بد است پول چرک کف دست است جهان هم این نظر و باور اور ابه اوثابت می کند و باور او را نسبت به این موضعی که گرفته بیشتر خواهد کرد.
برعکس آن نیز صادق است وقتی باورهای ما نسبت به پول و ثروت و چگونگی ثروتمند شدن صحیح باشد جهان نیز به ما اثبات می کند که ما درست می گوییم و افراد شرایط و اتفاقاتی را براتی ما رقم خواهد زد که ما را ثروتمندتر و موفق تر خواهد کرد.

در ادامه به نگرش ثروت خواهیم پرداخت و راه حلهایی برای برنامه ریزی دوباره ی مغز و باور سازی ارائه خواهیم داد با ما همراه باشید.

1 نظر
  1. Elementor #607 - mojeafkar

    […] را فقط به یک موضوع گره می زنه و فقط یک عامل را مسبب خوشبختی خودش می بینه ،وقتی به اون مقصد ومقصود خودش رسید می […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.