بخشش

0

 بخشش

بخشش انسان را قویتر و زندگی را برای ما شیرین تر میکند  . ایا از دست کسی که به شما بدی کرده ناراحت هستید ؟ایا از طرف مقابل خود کینه به دل دارید و از این وضعیت خسته شده اید؟ ایا وقتی طرف مقابلتان که به شما بدی کرده را هرروز شاهد پیشرفتش هستید؟ ما قصد داریم در مورد بخشش و رها کردن و معایب نبخشیدن و مزایای بخشیدن در این مقاله بپردازیم.

شاید برای خیلی از ما اتفاق افتاده که از دست کسی ناراحت باشیم یا به ما بدی کرده باشن و باعث شده ما نسبت به طرف مقابل کینه و حس انتقام داشته باشیم و هیچ جوری نمیتونیم بیخیال کرده ی طرف بشیم  و ببخشیمش یا اینکه حقی از ما خورده که مارو متزلزل کرده  اتفاق جالبی که میوفته اینه که پیشرفت طرف مقابل را میبینیم یا این که میریم جایی و میگیم تموم شد دیگه و بیخیال طرف بریم خوش بگذرونیم اما اونجا اون فرد را با یکی دیگه خوشحال و شاد میبینیم و با ز ناراحتی ما بیشتر میشه و میگیم ای بابا اینجا هم از دست این اسایش نداریم خدایا چرا حق مارو ازش نمگیری؟

در این مقاله قصد داریم به قانونی بپردازیم که ارامش خاطر و رهایی را برای شما به ارمغان میاره .

دوستان عزیز خداوند متعال در قران به پیامبر میگه :((از این قوم بگذر تا حکم الهی درموردشون اجرا بشه )).پس ما هم باید بگذریم و رها کنیم طرف مقابل را تا حکم الهی اجرا بشه . بخشیدن باید از ته دل باشه نه اینکه بگیم بخشیدمت ولی به زمین گرم بخوری “بخشیدمت ولی سپردمت به خدا اگه اینطوری باشه باعث عذاب و رنج بیشتر خود ما میشه و همچنین انگار ی چیزی جلوی اجرا شدن حکم الهی را میگیره .

وقتی از ته دل میبخشیم ازاد میشیم و قلب ما اروم میگیره و میگیم خدایا من بخشیدمش نه بخاطر طرف فقط بخاطر خودم و ارامشم برای اینکه از درد و رنج رها بشم .

اتفاقی که میوفته اینه که طرف مقابلی که به ما بدی کرده دچار حوادثی میشه که میگیم خدایا من راضی نبودم انقدرها هم اسیب ببینه ولی قانون بخشش اینطور عمل میکنه تا جاری نشه و تا رها نکنیم عمل نمیکنه.

پس بیایید بخشش را یاد بگیریم نه بخاطر اینکه طرف مقابل را ادب کنیم  که اگه اینطور باش قانون عمل نمیکنه “بخاطر خودمون بخاطر ارامش و رهایی خودمون بیاییم ببخشیم  و بخشیدن را یاد بگیریم وقتی میبخشیم حس سبک بودن و رها بودن به ما دست میده انگار از یک بند وقفس ازاد میشیم .

                       لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.